laupäev, november 27, 2010

Raamatunäitusel

Tähistasime koolis sel nädalal humanitaarainete nädalat. Õpilased võtsid osa sõnade väljamõtlemise võistlusest ning kirjutasid-joonistasid ise raamatuid. Raamatuid võib luua veel järgmise nädala lõpuni. Lennukamate ideede leidmiseks külastasime raamtunäitust. Kõige rohkem meeldis poistele sodimisraamat, kuhu sai ka ise sissekande teha. Sealt leidsid lapsed paar rumalat sõna, kuid jõudsime järeldusele, et las need olla parem sodimisraamatus kui majaseintel. Lemmikuteks olid veel raamat jaapni keelsete sissekannetega ning puurilinnuraamat. Suur tänu Sally Stuudiole põneva näituse eest!
22. oktoobril avati Vabaduse platsi all, jalakäijate tunneli Eksperimentaalgaleriis, Sally Stuudio noorte kunstnike näitus "Loe mind!". Kuu aega väldanud protsessi jooksul uurisid 40 noort oma lemmikraamatuid või olulist lugemismaterjali ja lõid selle alusel kunstilise tõlgenduse ehk kunstnikuraamatu. "Loe mind!" on käimasolevast lugemisaastast inspireeritud ettevõtmine, mis kutsub inimesi enam lugema ja oma kogemusi teistega jagama. Näitusel on võimalus tutvuda, millist lugemist noored väärtustavad ning mida peavad oluliseks kõnetada.

Iga näitusel oleva raamatu taga on üks Sally Stuudio õpilane vanuses 13 - 19. Oma raamatud valmistasid nad valitud teose, tekstimaterjali või lugemiskogemuse põhjal. Noorte raamatute formaat ja illustratsioonid peegeldavad, kommenteerivad ja kritiseerivad originaalmaterjali. Kuna noortele sai antud vabad käed, millisest lugemismaterjalist ja mil viisil oma raamat luua, on ka tulemused kohati äärmuslikud ja ootamatud. Maitseelamusi jagub siin seinast seina, "Kuningas Oidipusest" Facebookini.
allikas:http://www.kuhuminna.ee/mess/474536/event/

Kommentaare ei ole: