reede, märts 05, 2010

KelgutamasVäljas on talv. Peep ja Hans lähevad suure künka peale. Hans laseb kiiremini kui Peep. Aga eemalt tuleb auto. Hans sõidab kelguga auto ette ja auto sõidab Hansule otsa. Hans viiakse haiglasse. Õnneks ei saanud ta tõsiselt viga ja pääseb varsti koju. Enam ta tee ääres ei kelguta.
Lauri


Peep ja Peeter lähevad kelgutama. Nad lähevad suurele mäele. Lõpuks Peep ja Peeter jõuavad mäele. Siis Peeter otsustab pea ees alla sõita ja Peep otsustab jalad ees alla sõita. Peeter sõidab nii kiiresti, et auto ei näe teda ja sõidab otsa. Siis toimetatakse ta väga kiiresti kiirabisse. Ja sõbrad toovad talle lilli.
Johan

Kätte oli jõudnud talv. Ja kõikjal oli väga väga palju lund. Ats ja Kaarel läksid kelgumäele. Nad ronisid mäe tippu. Ja lasid alla. Äkitselt keeras Ats järsult paremale ja libises autoteele. Ja talle sõitis auto otsa. Kõik teised autod jäid tema taha ummikusse. Ta viidi haiglasse. Pärast, kui ta tervemaks sai, läksid teised teda vaatama. Aga juba varsti sai ta haiglast välja.
Karl

Oli külm talveilm. Poisid läksid kelgutama. Nad läksid mäest üles. Nad kelgutasid künkast alla. Peep jäi autole ette. Auto pidurdas, aga Peep sai ikka viga. Peep viidi haiglasse. Peebu õde ja vend külastasid Peepu. Peep sai alles viie päeva pärast koju.
Aldo

Käes on talv ja kõikjal on väga palju lund. Siim ja Mikk läksid kelgutama. Nad jõudsid mäe juurde. Nad läksid üles. Mikk saab nii suure hoo sisse, et lendas autoteele. Samal ajal tuli auto ja sõitis talle otsa. Tekkis suur avarii. Mikk viiakse haigalsse ja Siim läheb teda vaatama.
Kaarel

Martin ja Mart lähevad kelgutama. Nad ronivad künka otsa. Martin ja Mart lasevad liugu. Künka juures on autotee. Martin jäi auto alla ja teine auto ei jõudnud pidurdada ja sõitis teisele autole otsa. Mart pidurdas oma kelguga. Mart kutsus kiirabi ja Martin viidi haigla. Martinile tulid haigla tema sõbrad. See õnnetus läks õnnelikult.
Erik

Oli lumine talv. Peep ja Joonas lähevad künkale kelgutama. Nad on poolel mäel. Peep ja Joonas sõidavad alla. Joonas sõitis auto alla. Diina ja Peep lähevad haiglasse Joonast vaatama.
Amos

Väljas on külm talv. Tiit ja Peeter otsustavad kelgutama minna. Nad lähevad suurele künkale ja lasevad sealt alla. Tiit jõuab auto eest ära, aga Peeter jääb auto alla. Ta satub haiglasse ja sõbrad lähevad teda vaatama.
Timo

Oli talv. Kaarel ja Märt mõtlevad minna kelgutama. Nad valivad ühe teeäärse künka ning ronivad sellest üles. Kui nad olid üles jõudnud, siis sõitis Kaarel suures mänguhoos suure kiirusega mäest alla ja siis just samal ajal tuli teeelt auto ja sõitis Kaarlile alla. Autojuht kutsus kiirabi. Kaarel viidi haiglasse.
Torm

Kätte on jõudnud talv. Toomas ja Andres lähevad kelgutama. Nad lähevad mäest üles. Aga mäe kõrval on tee. Toomas sõidab sealt, kus on autotee. Ta ei näe autot ja ta sõidab autole ette. Põmm- sõitis auto Toomale otsa. Sõbrad tulevad Toomast haigalsse vaatama.
Hans

Talv on käes. Peep ja Mati lähevad kelgutama. Nad ronivad mäest üles. Mati ja Peep lasevad mäest alla. Mati laseb kiiremini mäest alla. Mati laseb otse auto tee poole. Autojuht ei näe, et Mati laseb alla. Siis äkki on Mati keset teed ja autojuht ei jõua enam midagi teha. Ta pidurdab kõigest väest, kuid Mati jääb ikkagi auto alla. Autole sõidab otsa buss, kes ka ei jõudnud pidurdada. Kui Mati hommikul ärkab, lamab ta haiglas. Tal on peapõrutus ja käsi kipsis. Ema ja isa on teda vaatama tulnud. Nad tõid talle lilli ja puuvilju.
Hardy

On vaheaeg, Mats ja Ats lähevad kelgutama. Nad ronivad hiigelsuure künka otsa. Siis nad lasevad alla ja Mats satub haiglasse. Õnneks pääseb Ats puhta nahaga.
Alexander

Kommentaare ei ole: