esmaspäev, veebruar 05, 2007


| View Show | Create Your Own
Täna püüdsime targemaks saada õnnetuste tagajärgede suhtes. Saime näpunäiteid, kuidas õnnetuse korral käituda. Kindlasti võiks kodus sirvida veel kingituseks saadud vahvat vihikut. Eesti keele tunnis jätkus meil sünnipäevateema, täpsemalt öeldes rääkisime sellest, mis on juubel ja kuidas sünnipäevalauas hakkama saada noa ja kahvliga. Püüdsime täna harjutada ka tekstist arusaamist ja uurisime lähemalt üht sünnipäevakutset, mis on vajalik ühele kutsele märkida. Ülesanne ei olnud lihtsate hulgast, aga Merili, Teresa ja Markus said sellega väga hästi hakkama. Arutasime koos kõik küsimused ka läbi ja kindlasti läheb järgmisel korral selline harjutus juba kiiremini. Päris mitu last ei osanud vastata küsimusele, millisel aastaajal on tema sünnipäev. Õppisime selgeks ka L tähe. Loodusõpetuses mängisime kompimisemängu ning jätsime meelde, et kompimiselundiks on nahk. Matemaatikatundi alustasime nuputamisega ning pärast kordasime erinevaid ülesandeid. Kodus jäid ülesanded lõpetada. Mõnel lapsel võtab töölehakkamine rohkem aega ning seega tuleb kodus rohkem tööd teha. Vihikus ! märgiga tähistatud ülesanded võisid jääda tegemata.

Nuputamine polegi nii lihtne, kui esmapilgul tundub. Lahenduse üle peab veidi ka mõtlema, need on "konksuga" ülesanded- nagu Karl ütles. Siin saab kontrollida, kas tunnis räägitu ka meelde jäi.

1. Kadri ja Priit jõudsid järele Reedale, kes läks ka kooli. Neile tuli vastu 4 tüdrukut. Mitu last läks kooli?
2. Pimedas toas on laual 5 punast ja 8 sinist pliiatsit. Mitu pliiatsit peab võtma, et nende hulgas oleks kindlasti vähemalt üks sinine pliiats?
3. Teel poodi leidis Tõnu 10 senti. Mitu senti oleks Tõnu siis leidnud, kui ta oleks koos vennaga poodi läinud?
4. Üks kukk äratab oma lauluga 10 magajat. Mitu kukke on vaja 20 magaja äratamiseks?
5. Õpetaja rivistas lapsed riviharjutuseks üles. Rivis seisis 10 poissi. Reinust eespool oli kuus poissi. Mitu poissi oli Reinust tagapool?

Kommentaare ei ole: