teisipäev, oktoober 10, 2006

Vahelduseks ka kaasaegses koolitunnis

Tuleb hobustega, läheb härgadega? Loomulikult ei jäänud see mõistatus vastuseta, see on ju HAIGUS. Täna üllatasid lapsed oma teadmistega ravimtaimedest. Et haigusest võitu saada, ravivad nad end mustsõstra, ingveri, mee, kummeli ning sidruniga. 5 minutiga õppisid lapsed selgeks luuletuse, mis seisis meepurgil. Selle mee ostis Jaagup oma õele, et ta rutem terveks saaks. Matemaatikatunnis sai selgeks number ja arv 2. Numbreid on kümme, aga arve lõpmatu arv. Inimeseõpetuse tunnis saime väikese uurimuse tagajärjel teada, et meie klassis on kõik lapsed 7 aastased ja kõige vähem sünnipäevi on sügisel. Homme on meil jälle ees põnev sõit- läheme Kablisse lindudega tutvust tegema.

Meie lastekirjanduses on väga huvitavaid tegelasi. E-Twinningu koolitusel tekkis mõte neid ka teistele tutvustada. Leidsime endile partneriks ühe Leedu kooli ja nüüd hakkame oma tegevusi kajastame blogis, mille aadress on linkide hulgas lehe paremas servas. Selles projektis osaleb ka 5. klass. Meie klassi ülesandeks on koostada kangelaste kohta mõistekaart, mille suuremad lapsed inglise keelde tõlgivad. Samuti joonistavad 1. klassi lapsed raamatutegelasi, hiljem valmistame arvutis nendest joonistustest pusled ning valmib kalender. Esimeseks kangelaseks valisime SIPSIKU. Asuge usinasti seda raamatut lugema.

2 kommentaari:

E. Vassel ütles ...

Pisut koolivälisel teemal.
Stokmanni kampaania raames on müügil väga soodsad piletid New Delhisse(6300eek). Praegu oleme väikese grupiga otsustanud sõita veebruari keskel 2-ks nädalaks. Kas ehk on meie klassi lapsevanematel(või õpetajal) huvi liituda? Piletid tuleb välja osta reedel Tallinnas, Stokkmanni kaubamajas. Oma kogemustest tean et India ei jäta kedagi külmaks, ka on seal hinnatase meie jaoks eriti sobilik. Kel on huvi, küsige infot juurde.

Tuuli Koitjärv ütles ...

Kindlasti mahub see esialgu vaid unistustesse, aga suured tänud info eest. See on kindlasti suurepärane võimalus paljudele!